Uutiset
06.03.2026
Viisi vinkkiä viikonlopulle
Jälleen on luvassa monenlaista mukavaa, sillä tapahtumakalenterissa on tarjolla ohjelmaa ringetestä teatterin kautta taidenäyttelyihin. Lue viisi vinkkiä viikonlopulle!
Tässä viisi vinkkiä viikonlopulle.
Perjantai 6.3.
- Näyttelytila Vinkkeli: Soili Mahlasen Seasons II -näyttely
Näyttelytila Vinkkelissä esillä Soili Mahlasen taidetta 3.-21.3.2026. Näyttely koostuu teoksista, joissa maailmat kohtaavat, luonnon ulkoinen sekä taiteilijan oma sisäinen. Näyttely on avoinna kirjaston aukioloaikojen mukaan. Taiteilija itse paikalla lauantaisin klo 10–14.
Lauantai 7.3.
-
FoPS - VG-62
Ringette SM-karsintasarja: FoPS pelaa kotiottelunsa Forssan jäähallissa kello 13:30. Lisätiedot: FoPS
- NaistenPäivän tapahtuma
NaistenPäivän tapahtuma järjestetään Vorssan Vapriikissa klo 10-16. Luvassa käsitöitä, hyvinvointia ja herkkuja. Järjestäjinä ovat Kätsy ry, Vorssan Vapriikki sekä MelkeinUus ry.
Sunnuntai 8.3.
- Forssan Teatteri: Saapasjalkakissa ja Velhokuningatar
Forssan Teatterissa nähdään koko perheen musiikkinäytelmä, joka tarjoaa katsojalle niin huumoria kuin jännitystäkin. Sunnuntain esitys klo 14. Lisätiedot ja liput: Forssan Teatteri
- Galleria Moletti: Mirja Väyrynen Tuleeko minustakin kivi?
Galleria Moletissa nähdään Mirja Väyrysen näyttely Tuleeko minustakin kivi? 3.-29.3.2026. Näyttely käsittelee ihmisen yhteyttä kiveen ja sitä ympäröivään maailmaan. Näyttely on avoinna: ti-pe 10-16, la 10-14, su 12-16. Galleria Molettiin on vapaa pääsy.
Näistä ja muistakin tapahtumista on lisätietoa kaupungin verkkosivujen tapahtumakalenterissa.


![Logo [Forssan kaupunki]](client/forssa/images/logo.jpg)






