Uutiset
23.02.2024
Liikut Sää™ - tapahtuma Forssan kauppatorille toukokuussa - Kesämessut tulossa 2025
Kanta-Hämeen Messut järjestää Forssan kauppatorilla sunnuntaina 19. toukokuuta Liikut Sää™ -tapahtuman.
Kanta-Hämeen Messut järjestää Forssan kauppatorilla sunnuntaina 19. toukokuuta Liikut Sää™ -tapahtuman, jossa kaupunkilaisilla on mahdollisuus tutustua paikallisten liikunta- ja urheiluseurojen sekä yritysten lajeihin ja liikunta- ja harrastusmahdollisuuksiin. Forssan kaupunki on mukana tapahtumassa pääyhteistyökumppanina.
Tapahtuman oheisohjelmassa nähdään Suomen Voimalajiliiton matalan kynnyksen vahvin mies/ nainen kilpailu sekä yhden käden maastanoston SM-kilpailut. Kaikki Voimalajiliiton kilpailut ovat dopingvalvonnan alaisia.
Yhdistykset ja yritykset voivat varata esittelypaikkansa Kanta-Hämeen Messujen verkkokaupasta. Kymmenelle ensimmäiselle yhdistykselle on luvassa veloitukseton näytteilleasettajapaikka. Lisätiedot veloituksettomista paikoista osoitteesta myynti(at)kantahameenmessut.fi.
Alkaneen vuoden markkinointiyhteistyön lisäksi Kanta-Hämeen Messut ja Forssan kaupunki ovat solmineet esisopimuksen Forssan Kesämessuista, jotka järjestetään Kutomon alueella 7.6.2025.
”Kuten nimemme sanoo - tuotamme tapahtumia Kanta-Hämeessä, joten uusien tapahtumien lanseeraus Forssassa on luontainen jatkumo toiminnassamme. Tämän lisäksi pääsemme jatkamaan Liikut Sää-tapahtumien historiaa koronavuosien jälkeen ja seuraavan vuoden Kesämessuista suunnittelemme merkittävää tapahtumaa monipuolisella ohjelmakattauksella, kerrotaan Kanta-Hämeen messujen toimistolta”.
Kuva ©Suomen Voimalajiliitto
Lisätiedot:
Kanta-Hämeen Messut
045 6735 769
myynti(at)kantahameenmessut.fi
Jari Kesäniemi, kaupunginjohtaja
050 5640 001
jari.kesaniemi(at)forssa.fi